RAMAZAN BAHAR | Müdür Yrd.

Öz Geçmiş:

 

1964 yılında Karaman ili Ermenek İlçesine bağlık Yukarı Çağlar Köyünde doğdu. İlkokulu aynı yerde tamamladıktan sonra Konya’ya geldi. Ortaokulu ve liseyi Konya’da tamamladı. Lise ikinci sınıfta iken, boş zamanlarda Tercüman Gazetesinde gazeteciliğe başladı. Lise bitimi bu göreve devam etti.

 

1984 yılında Manisa’da acemi eğitimden sonra, İzmir 800 Yataklı Askeri Hastane’de askerlik görevini tamamladı. Daha sonra, Türkiye’de Yarın Gazetesinde (Merhaba Gazetesi) 6 aya yakın çalıştıktan sonra, Konya Belediyesi’nin açtığı memur sınavını kazanarak burada göreve başladı. Uzun yıllar Belediye Basın Bürosunda memur olarak çalıştı. Konya Belediyesi’nin Büyükşehir Belediyesi olmasından sonra Meram Belediyesi’nde çalıştı. Birlikte çalıştığı Belediye Başkanı Veysel CANDAN milletvekili seçilince, birlikte TBMM’ye gitti bir ay orada görev yaptıktan sonra tekrar Meram Belediyesi’ndeki görevine döndü.

 

1999 yılında Basın Protokol Müdürlüğü’ne vekaleten atandı, bir yıla yakın bu görevini yürüttükten sonra; Zabıta Memurluğuna gönderildi. Burada 6 yıl çalıştıktan sonra, 2007 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğuna naklen geçti. Halen bu görevine devam etmektedir.

 

Bahar aynı zamanda Atletizm Uluslararası Hakemidir.

 

ramazanb@hotmail.com